Bebekler gülmeye bayılırlar, çünkü onlar için yaratılacak yeni bir sestir. Oyun oynamak, şarkı söylemek ve gıdıklamak bir bebeği güldürmenin iyi bir yoludur. Bu tur oyunlar, bebeğinizin erken bilişsel becerilerini geliştirmesine yardımcı olmaktadır. Basit bir oyun ile bebek güldürmek kolaydır ve telaşlı bir çocukla ilgilenen yeni ebeveynler için hoş bir dikkat dağıtıcı olabilir.

Onu Eğlendirin

9 ay gibi küçük bebekler bir şeylerin ne zaman olduğunu bilirler. Örneğin, başınıza bir tava koyarsanız, çocuğunuz bir şeylerin yanlış olduğunu fark edecektir ve muhtemelen bunu komik bulmaktadır. Komik suratlar deneyin. Gözlerinizi daha geniş hale getirerek ve dudaklarınızı çekerek veya dilinizi yapıştırarak komik yüzler çekin. Çocuğunuz aptal ve eğlenceli bulacaktır.

Komik Hareketler Yapın

Bebeğinizi güldürmek için dans etmek, alkışlamak veya başka hareketler yapmak gibi şeyler yapabilirsiniz. Bir el kuklası kullanın. Bir el kukla dansı yapmak ve bebeğiniz için şarkı söylemek onu kıkırdayacaktır. Komik el hareketleri yapmak her zamanki gibi değildir ve bebeğiniz fark edecektir. Bu komik çünkü bebeğinizin gerçekleşmesini beklemiyor.

Komik Sesler Çıkarmayı Veya Şarkı Söylemeyi Deneyin

Bebekler sıradışı sesler severler. Bebeğinizin dikkatini alacaklar. Bir şarkı söyleyin. El veya vücut hareketleri olan herhangi bir şarkı bebeğinizin kıkırdamasını sağlayacaktır. Komik bir ses çalın. Bebekler gürültülü seslerden ve tuhaf ya da aptalca olan seslerden etkilenirler. Bebeğinizin ne komik bulduğunu görmek için farklı sesler denemek zorunda kalabilirsiniz.

Çok Sayıda Dokunuş Ve Eğlenceli Sesle Fiziksel Oyunları Deneyin

Bu tür oyunlar, siz ve bebeğiniz arasında fiziksel bir bağ kurmanıza yardımcı olur ve onu güldürmeye ve mutlu olmaya hizmet eder. Bebeğini gıdıkla. Bebekler genellikle gıdıklamaları komik buluyorlar, ama onları minimumda tutuyorlar. Çok fazla bebeğinize can sıkıcı olabilir. Bebeğini kovala. Bebeğiniz sürünüyorsa, yere inin ve ondan sonra sürün. Bebeğinizin bir oyun olduğunu bilmesi için gülümsediğinden emin olun.

Bebeğiniz Mutlu Olduğunda Oynamaya Başlayın

Kendinize iyi bir ruh hali içinde olduğunuzdan emin olun. Bebekler, erken yaşlarda bile gülmeyi taklit edebilir. Genellikle bebekler 3-4 aylıkken yüksek sesle gülüyor. Bebekler parlak renkler, oyuncaklar ve diğer insanların kahkahalarına karşılık olarak gülerler.

 

Hemen İletişime Geçin