Smoothies, tipik olarak taze veya dondurulmuş meyveler veya sebzelerin yanı sıra buz, su ve süt veya süt ürünleri içermeyen sütlerden yapılan lezzetli ve besleyici içeceklerdir. Tüm bileşenler, soğuk, ferahlatıcı ve pürüzsüz bir içecek yaratana dek bir karıştırıcıda saflaştırıldıkları için adlandırılmıştır. Bir tarifi takip edebilir veya favori meyve ve sebzelerin kombinasyonlarıyla oynayabilirsiniz.

Malzemeler

1 dondurulmuş muz, soyulmuş ve dilimlenmiş

2 bardak (400 g) dondurulmuş çilek

1 bardak (240 ml) süt

½ fincan (122.5 g) sade veya vanilyalı yoğurt

½ fincan (120 ml) taze sıkılmış portakal suyu

2 ila 3 yemek kaşığı bal (15 ila 30 ml) bal veya tat

Malzemelerinizi Ve Malzemelerinizi Toplayın

Temel bir smoothie yapmak için meyve, sıvı ve bir karıştırıcıya ihtiyacınız vardır. Ayrıca, hazır olduğunda smoothie’ye hizmet etmek için iki fincana ihtiyacınız olacaktır. Bir karıştırıcınız yoksa, smoothies yapmak için bir daldırma blender veya mutfak robotu da kullanabilirsiniz.

Meyveleri Yıka Ve Kes

Muzu soyup 1 inç (2.5 cm) parçalar halinde kesin. Kirleri temizlemek için meyveleri soğuk su altında çalıştırın. Sapları çıkarmak için küçük bir bıçak veya tırnağınızı kullanın. Genişliğinde bir inçten (2.5 cm) daha büyükse, çileği yarıya kadar kesin.

Sıvıyı Ve Meyveyi Ekleyin

Mükemmel pürüzsüz ve kremsi bir smoothie yapmak için öncelikle sıvıları eklemek önemlidir, böylece süt ve portakal suyunu karıştırıcıya dökün. Bu, blender bıçaklarının çevrelerinde kayganlaşmasını sağlar ve hemen dondurulmuş meyvelerde sıkışmaz.

Kalan Malzemeleri Ekleyin

Karıştırıcınız şu anda altta ve üstte meyve olmalıdır. Son olarak yoğurt ve bal ekleyin.

Smoothie’yi Karıştırın

Karıştırıcıyı düşük hıza çevirin ve malzemeleri karıştırmaya başlayın. Bazı meyve parçalarının karıştırılıp birleştirildiği gibi, hızı biraz artırın.

Servis Yapın Ve Keyfini Çıkarın

Smoothie’yi eşit olarak iki servis camına ayırın. Buz üzerinde, pipetle veya başka herhangi bir şekilde servis yapabilirsiniz.

Hemen İletişime Geçin